Kontynuacja serii Sonorous z Final: dla tych, którzy chcieli, ale nie mogli sobie na to pozwolić
Tradycyjnie na początku każdego roku targi elektroniki użytkowej CES 2016 wyznaczają nowe trendy w zakresie prezentowanych produktów. W dziale High End Audio, który zawsze zasługuje na uwagę, tym razem pojawiły się nowe słuchawki japońskiej firmy Final. Wiadomo już, że Sonorous II i III, zaprezentowane przez Mitsui Hozu, prezesa Final, będą pionierami na rynku rosyjskim. Zachowując najlepsze cechy linii Sonorous, można oczekiwać, że słuchawki te będą miały cenę, która znacznie różni się od starszych modeli z tej serii.
Jedną z głównych cech słuchawek będą dynamiczne przetworniki, wymodelowane w jednym kawałku na przedniej części muszli. Podobnie jak we flagowej serii Sonorous X, materiałem, z którego wykonano membranę, jest tytan.
Ponadto w przetwornikach SII i SIII zastosowano opatentowane rozwiązanie konstrukcyjne. Nowa technologia BAM to zamknięta obudowa akustyczna, w której zoptymalizowano ruch powietrza wewnątrz komory akustycznej. W tym celu moduluje najgłębsze, najbardziej skoncentrowane basy i dodaje szczegóły do pozostałych częstotliwości.
Wygląd słuchawek, tak jak poprzednio w serii, zachowa steampunkowy klimat i teksturowane wzornictwo, a od swoich większych braci SII i SIII będzie się różnić tylko rozmiarem. Obudowa SII jest wykonana z kompozytu składającego się w 70 procentach z poliwęglanu i w 30 procentach ze szkła.
SII składa się z obudowy, która jest zarówno lekka (410 gramów), jak i wystarczająco wytrzymała, aby sprostać zmęczeniu organizmu użytkownika. Ich zdaniem słuchawki są wystarczająco dobrze dopasowane do głowy, aby nie przeszkadzały w komfortowym słuchaniu.
Są one również wyposażone w poduszki nauszne, w których zastosowano specjalną sekcję neutralizującą odbite fale dźwiękowe, dzięki czemu dźwięk zyskuje nową jakość. SII i SIII są najmłodszymi słuchawkami w rodzinie Sonorous, ale wyróżnia je zastosowanie wymiennych kabli z blokadą.
Pomimo różnic w indeksach modeli, nowe Sonorousy są podobne zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i wyglądu. Niemniej jednak, ze względu na niewielkie różnice w konstrukcji, słuchawki różnią się od siebie sygnaturą dźwiękową, dlatego Japończycy zdecydowanie zalecają osobiste sprawdzenie brzmienia każdego modelu i wybranie tego, który najbardziej wpada w ucho.