Kocham kino... we własnym domu

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / Kocham kino... we własnym domu

Kocham kino... we własnym domu

Sala kinowa w domu

Ludzie, którzy kochają oglądanie filmów nie zawsze będą także wielbicielami sal kinowych, które będą nieustannie zatłoczone. Dlatego wiele osób decyduje się na przygotowanie swojego kina w domu. Już na etapie projektowania swojego domu wiele osób zastanawia się nad tym jak można tam przygotować swoje wymarzone kino domowe. Jest to komfortowe rozwiązanie, które rzeczywiście sprawi, że uda nam się przygotować salę kinową z prawdziwego zdarzenia. Jeśli od początku będziemy to planowali rozmieszczenie poszczególnych elementów stanie się łatwiejsze.

 

Dobry jakościowo sprzęt to w obecnie panujących czasach nie stanowi już żadnego problemu. Doskonałe urządzenia do wyświetlania filmów są nam dostępne od ręki. Możemy nawet w domowych warunkach przygotować sobie naprawdę doskonałe kino. Najważniejszym elementem będzie projektor, który powinien mieć jasność na poziomie około 1200-1600 lumenów. Tyle powinno wystarczyć, by udało się stworzyć takie warunki, dzięki którym przygotowywane pokazy będą rzeczywiście na dobrym poziomie.

 

Kolejnym elementem będzie przygotowanie dobrej sali kinowej. I tutaj trzeba już zwracać uwagę na wiele kwestii. Ważny będzie między innymi układ i wielkość pomieszczenia. Do tych elementów będzie bowiem trzeba dopasować wielkość przygotowywanego ekranu czy też moc głośników. Na pewno trzeba także myśleć o tym jak będzie umieszczony projektor. Wybierając sprzęt i przygotowując salę kinową trzeba skorelować te elementy ze sobą i połączyć je w jedną sprawnie funkcjonującą całość. Zainteresowaniem cieszą się obecnie także takie projektory, które mają formę przenośną, ponieważ dzięki temu można sobie zrobić mini kino niezależnie od tego gdzie się znajdujemy. Do popularnych należą także takie projektory, które wykorzystują w swoim działaniu również odczytywanie z płyt DVD.