Nowe słuchawki AirPods Pro: wciąż jednorazowe

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / Nowe słuchawki AirPods Pro: wciąż jednorazowe

Nowe słuchawki AirPods Pro: wciąż jednorazowe

Nowo wprowadzone na rynek słuchawki AirPods Pro zostały już opisane jako nienaprawialne. Ifixit, portal tematyczny specjalizujący się w tego typu ekspertyzach, ocenił perspektywy naprawy słuchawek Apple na 0 punktów w skali do 10 możliwych. Werdykt ekspertów jest taki, że teoretycznie można próbować naprawiać AirPods Pro, ale w praktyce niemodularna konstrukcja z dużą ilością kleju i brakiem części zamiennych sprawia, że naprawa jest niepraktyczna i ekonomicznie nieopłacalna.

Dla przypomnienia, obie poprzednie generacje słuchawek AirPods otrzymały dokładnie taką samą ocenę. Nawet fachowcy z serwisu raczej nie będą w stanie ponownie złożyć zdemontowanych słuchawek czy obudowy, ponieważ większość elementów jest po prostu sklejona, a niektóre części zostały zdemontowane przez ifixit tylko za pomocą piły ultradźwiękowej.

I o ile amerykańskiego konsumenta przed "jednorazowością" AirPods Pro może chronić abonament AppleCare+, o tyle Rosjan już nie, bo w naszym kraju abonament AppleCare+ nie dotyczy akcesoriów. Cóż, przynajmniej Apple daje Ci roczną gwarancję, a potem, wiesz, wyjdzie następna generacja.