Multiroom w domu inteligentnym

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / Multiroom w domu inteligentnym

Multiroom w domu inteligentnym

multiroom działanie

Multiroom jest specjalnym systemem dzięki któremu możliwe staje się połączenie nagłośnienia z domową automatyką. Jest to rozwiązanie polegające na podłączeniu jednego źródła dźwięku do wzmacniacza wielosferowego; za źródło dźwięku może tutaj służyć między innymi odtwarzacz CD, DVD czy tuner. Zadaniem wzmacniacza wielosferowego jest z kolei przesyłanie sygnału audio do wielu różnych zestawów głośników, które w tym przypadku rozmieszczone są w poszczególnych pomieszczeniach. Podstawową korzyścią płynącą z posiadania takiego systemu w swoim domu jest możliwość słuchania wysokiej jakości muzyki w całym domu, jednocześnie bez potrzeby kupowania wielu osobnych odtwarzaczy audio.

 

przypadku tych najprostszych i najbardziej podstawowych systemów multiroom możliwe jest słuchanie muzyki w poszczególnych pomieszczeniach dźwięków z różnych plików dźwiękowych, które jednak znajdują się na wspólnym serwerze. Te bardziej skomplikowane posiadają na przykład specjalne wyświetlacze, na których pokazywane są podstawowe informacje na temat danego utworu – jego długość, wykonawca czy tytuł.

 

Wszystkie urządzenia audio oraz video mogą być włączone do systemu inteligentnego domu – wynika z tego rzecz jasna wiele korzyści. odtwarzacz audioPozwala to na przykład na wcześniejsze ustawienie godziny, o której w poszczególnych pomieszczeniach ma zabrzmieć wybrana przez nas muzyka. Coś takiego może w ciekawy sposób zastąpić tradycyjny budzik – co może być przyjemniejszego od budzenia się przy dźwiękach swojej ulubionej piosenki? Takie efekty można co prawda osiągnąć tradycyjnymi rozwiązaniami, ale w wielu przypadkach system multiroom będzie po prostu o wiele tańszy, szczególnie jeżeli chcemy cieszyć się tego typu możliwościami w wielu różnych pomieszczeniach w domu. Jest to ponadto ogromna wygoda; możemy swobodnie przemieszczać się po domu, a nasza ulubiona muzyka będzie towarzyszyła nam w każdym wnętrzu.

----------------------------------------------------

POLECAMY:

------------------------------------------------------