10 sposobów na zabezpieczenie systemu kina domowego przed dziećmi

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / 10 sposobów na zabezpieczenie systemu kina domowego przed dziećmi

10 sposobów na zabezpieczenie systemu kina domowego przed dziećmi

10 Ways To Childproof Your Home Theater System by Dallas Ybarra on 30 kwietnia 2018 r.

Kochamy nasze dzieci, ale kochamy też nasze systemy kina domowego. Jednak małe dzieci są często nemezis nienaruszonej i działającej konfiguracji kina domowego. Jak możemy chronić to, co jest boskie i święte, przed ciekawskimi rękami naszego boskiego i świętego malucha? Nawet nasi przyjaciele o dobrych intencjach, nieobeznani z naszymi specyficznymi ustawieniami, mogą siać spustoszenie. Nie zapominajmy też o naszych pupilach...

Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zachować sprawność Twojego systemu w obliczu niedoświadczenia i ciekawości młodych ludzi.

1) Kratki

Zdecydowanie warto pozostawić maskownice na głośnikach, gdy wokół biegają młode osoby. Po prostu ukrycie stożków głośników pomoże uniknąć sytuacji, w której dziecko wepchnie palce przez stożki. Oczywiście metalowa lub plastikowa maskownica będzie lepiej chronić niż tylko maskownica z tkaniny. Przynajmniej z zakrytymi membranami nie będą one przyciągać tyle uwagi, co nagie głośniki.

2) Worki z piaskiem

Jeśli masz półki na książki na podstawkach głośnikowych, kilka worków z piaskiem u podstawy podstawki zdziała cuda, aby uniknąć przewrócenia się. Możesz również wypełnić kolumnę głośnikową ryżem lub materiałem syntetycznym. Chcesz uniknąć piasku, ponieważ wilgoć w końcu będzie się gromadzić i może potencjalnie zardzewieć twoje stojaki.

3) Zabezpiecz podstawkę

Upewnij się, że Twoje głośniki półkowe są bezpiecznie przymocowane do stojaka. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć jest użycie śruby przez górną płytę stojaka, która wkręca się w gwintowanie na dole głośnika. Inną opcją jest zastosowanie kitu do mocowania głośnika do podstawy.

4) Mocowanie głośników

Montaż głośników wysoko na ścianie to także świetny sposób na zachowanie pewnego prześwitu. Aby być wyjątkowo stabilnym, możesz zainstalować zestaw odporny na trzęsienia ziemi dla wiszących głośników. Niektóre Aperion's nawet dołączyć łańcuch z góry i z tyłu stojaka do ściany, więc głośnik nie może spaść na głowy przetargu.

5) Klatka

Z wieżami może być najlepiej umieścić solidną klatkę wokół nich. Można też żartobliwie powiedzieć, że należy otoczyć głośniki płotem elektrycznym lub drutem kolczastym... dla każdego coś innego! Może nie będzie to atrakcyjne wizualnie, ale będzie warte ochrony nie tylko głośnika, ale także Twojego dziecka lub zwierzaka i uniknięcia wycieczki do szpitala z powodu potencjalnie złamanych kości.

6) Szafki

Dla wszystkich innych urządzeń elektronicznych, upewnij się, że mogą one być zamknięte za szafką. Jeśli twój system rozrywki jest otwarty bez drzwi, to ogrodzenie dla dzieci jest prawdopodobnie najlepszą opcją w ochronie elektroniki.

7) Uchwyty do telewizora

Większość telewizorów jest wyposażona w system montażu bezpieczeństwa. Jeśli nie to szybka wycieczka do lokalnego sklepu z narzędziami i będziesz w stanie odebrać łącznik w przyzwoitej cenie. Ponownie, można zamontować telewizor na ścianie, ale jeśli to nie jest opcja, to na pewno chcesz zabezpieczyć go do stojaka rozrywki.

8) Emocjonalna ściana

Najbardziej opłacalny sposób na zbudowanie ściany ochrony byłoby mieć poważną rozmowę z młodym po podniesieniu najbardziej delikatne elementy poza zasięgiem ramion. Trzymając ich ulubioną zabawkę podczas wyjaśniania znaczenia systemu kina domowego, możesz zrobić trochę postępu. Życzymy stabilny udar szczęścia z tej taktyki!

9) Wpuszczanie w ścianę

Recessing telewizor do ściany może być również dobrą opcją. Oczywiście to zajmie trochę konstrukcji do pokoju, ale mając wpuszczony sprzęt będzie zostawić więcej otwartej przestrzeni dla dzieci, aby biegać bez przewracania niczego.

10) In-Walls

Inną opcją konstrukcyjną byłoby pójście z w-ścianach i w-sufitach. Poza zasięgiem wzroku, poza zasięgiem umysłu! To oczywiście będzie najlepszą opcją, jeśli planujesz zainstalować system kina domowego. Jeśli masz już głośniki choć, a następnie odnoszą się do wskazówek przewidzianych.