Prawdziwe kino w domu

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / Prawdziwe kino w domu

Prawdziwe kino w domu

zamaskowana instalacja kina domowego

W przypadku realizacji kina domowego w domu warto przygotować odpowiednie miejsce na nie już na etapie budowy domu czy projektowania. W ten sposób będzie można wszystko dobrze zrealizować. Elementem najważniejszym będzie oczywiście przygotowanie należytej sali kinowej. Warto, by miała ona swój styl, ale nawiązywała do tego wszystkiego co znajduje się w domu, by w ten sposób tworzyć domową aranżację, która będzie do siebie podobna. W sali kinowej trzeba wszystko dobrze zaplanować biorąc pod uwagę, gdzie będzie znajdował się ekran a także jak rozmieszczone fotele dla osób, które oglądają film. Jeśli przygotowuje się salę kinową w domu to zakłada się, że powierzchnia powinna być na poziomie przynajmniej 25 metrów kwadratowych a wysokość minimum 2,6 m. jeśli pomieszczenie będzie mniejsze trudno będzie uzyskać należyte efekty.

 

Kolejny etap przygotowania jest bardzo ważny i będzie decydował o tym czy kino w naszym domu będzie mogło dobrze funkcjonować. Trzeba zająć się przygotowaniem całej instalacji co będzie związane między innymi z wykonywaniem okablowania. Dotyczy to całej instalacji audiowizualnej oraz elektrycznej. Kable będą potrzebne do wszystkich urządzeń, które mają w kinie domowym pracować, dlatego trzeba się zatroszczyć o ich sprawne rozprowadzenie i umieszczenie w takich miejscach, gdzie dane urządzenia będą montowane. W ten sposób będzie można kable precyzyjnie schować i ostatecznie wszystko będzie się estetycznie prezentować.jak zamaskować kable

 

Światło powinno być takim elementem, który w kinie domowym będzie tworzył należyty nastrój. Poza tym może współpracować z projektorem, dzięki czemu uzyska się w czasie seansów jeszcze lepsze efekty. Po etapie przygotowywania pomieszczenia i okablowania należy przejść do wyboru urządzeń, które będą tam pracować. Najważniejszy jest projektor, do którego trzeba dopasować dobry ekran. Uzupełnieniem powinny się stać systemy dźwiękowe, które powinny wykorzystywać wielokanałowe odtwarzanie dźwięków, które obecnie jest już standardem w większość przygotowywanych filmów.

-------------------------------------------------------

POLECAMY:

-------------------------------------------------------