Pierwszy TWS z adaptacyjną redukcją szumów firmy Bang & Olufsen

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / Pierwszy TWS z adaptacyjną redukcją szumów firmy Bang & Olufsen

Pierwszy TWS z adaptacyjną redukcją szumów firmy Bang & Olufsen

Firma Bang & Olufsen wprowadziła na rynek pierwsze słuchawki TWS z technologią Adaptive ANC. System Adaptacyjnej Redukcji Hałasu był ideologicznym rozwinięciem standardowego systemu ANC. Składa się on ze specjalnego układu DSP ANC, który wykorzystuje sześć mikrofonów do dostosowania środowiska dźwiękowego w zależności od warunków zewnętrznych. Taka liczba mikrofonów ma również na celu podniesienie jakości transmisji głosu podczas rozmów na nowy poziom.

Konstrukcja nowego TWS jest imponująca. Podobnie jak inne produkty tej marki, Beoplay EQ ma wyrafinowany, stylowy wygląd i sprawia wrażenie najnowocześniejszego wzornictwa przemysłowego. Obudowa ładowarki i elementy słuchawek są wykonane z wysokiej klasy anodyzowanego aluminium. Aby zapobiec zarysowaniom podczas ładowania bezprzewodowego, podstawa obudowy została pokryta gumą.

Słuchawki charakteryzują się charakterystycznym dla marki Bang & Olufsen brzmieniem, które pod wieloma względami stanowi punkt odniesienia. TWS mają intuicyjne przyciski dotykowe i jesteśmy pewni, że w połączeniu z aluminiowym panelem wrażenia dotykowe będą bardzo przyjemne. Za łączność ze smartfonem odpowiada najnowszy moduł Bluetooth 5.2, a w arsenale kodeków znajduje się adaptacyjny aptX. Przy włączonej funkcji ANC słuchawki będą działać przez 6,5 godziny, a całkowity czas działania wynosi 20 godzin z etui ładującym (20 minut ładowania dodaje kolejne 2 godziny). W przypadku zastosowań zewnętrznych model ten został wyposażony w stopień ochrony przed pyłem i wilgocią IP54.

Bang & Olufsen Beoplay EQ "gra" w segmencie high-end słuchawek TWS, dlatego użytkownicy będą mieli szczególne wymagania co do jakości materiałów i dźwięku. Jesteśmy przekonani, że B&O z powodzeniem sprosta tym wyzwaniom. Z niecierpliwością czekamy na nowy produkt w Dr.Head!