5 rozwiązań dla największego błędu w kinie domowym!

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / 5 rozwiązań dla największego błędu w kinie domowym!

5 rozwiązań dla największego błędu w kinie domowym!

Masz wizję rodziny wtulonej w kanapę, oglądającej Hobbita na własnym systemie kina domowego, bez uciążliwości związanych z wielkim doświadczeniem kinowym... ktoś kopie oparcie fotela, nadeptuje na palce, aby dostać się na swoje miejsce, lub wysyła SMS-y pomimo niezliczonych próśb, aby tego nie robić. Ustalasz budżet, przeprowadzasz badania, zawężasz wybór i idziesz naprzód.

Wszystkie sześć głośników do systemu kina domowego przybywa. Wiesz, jak podłączyć przednią scenę dźwiękową. Wieże, kanał centralny i subwoofer są podłączone i zbalansowane. Wiesz, że surround część kina muszą być podłączone, jak również, ale jak można dostać przewody z przodu pokoju do tyłu pokoju bez poważnego projektu budowlanego? Więc odkładasz to na inny dzień, zadowolony z tego, co już działa.

Faktem jest, że 85% nabywców kina domowego 5.1 NIGDY NIE PODŁĄCZA tylnych głośników... części SURROUND SOUND całego systemu. Przyznajmy, że tylne głośniki odpowiadają jedynie za około 15% tego, co słyszysz w typowym filmie, ale są one kluczowym składnikiem doświadczenia dźwięku przestrzennego. Dostarczają elementów zaskoczenia w ścieżce dźwiękowej... trzaskająca gałązka za Tobą w horrorze, przelatujący samolot w Top Gun, echo Trolli grzmiących przez jaskinie w Hobbicie. Bez nich właśnie nabyłeś wspaniały dodatek do głośników płaskiego telewizora.

Uzyskaj wciągające wrażenia, jakie oferuje system 5.1, rozwiązując problem połączeń z tylnymi głośnikami surround.

Istnieje kilka rozwiązań, które dobrze się sprawdzają. Pięć najbardziej popularnych, od najłatwiejszych do najbardziej skomplikowanych, jest następujących:

  1. Kup dywanik: do umieszczenia między telewizorem a miejscem odsłuchu i przeprowadź pod nim przewody do głośników surround. To jest rozwiązanie, którego obecnie używam dla mojego systemu w naszym pokoju rozrywki w piwnicy. Cementowa podłoga uniemożliwiła mi wywiercenie dziury w podłodze i poprowadzenie przewodów do tylnej części pokoju. Było to proste, eleganckie i niedrogie rozwiązanie, które nie tylko rozwiązało problem za mniej niż 100 dolarów, ale także pomogło poprawić wygląd, samopoczucie i akustykę pomieszczenia. Poprowadź go wzdłuż ściany: Twój pokój może pozwolić na uruchomienie przewodów do głośników dźwięku przestrzennego wzdłuż ściany, zakładając, że nie masz żadnych luk na hale, z którymi trzeba się zmagać. Drzwi nie powinny stanowić żadnego problemu, wystarczy przejść w górę i w dół po krawędzi listwy wykończeniowej. Istnieje szeroki wybór rozwiązań zarządzania przewodami, które ukrywają przewody i sprawiają, że instalacja jest łatwa. Home Depot, Radio Shack, Fry's i lokalny sklep ze sprzętem komputerowym mają w swojej ofercie wiele opcji. Za kilka centów za sztukę Idź do sieci bezprzewodowej: Istnieje wiele bezprzewodowych rozwiązań, które mogą połączyć tylne głośniki z amplitunerem. Nie jest niespodzianką, że jedną z kombinacji jest rozwiązanie firmy Aperion. Wystarczy sparować Aperion Allaire Home Audio Link z naszymi nowymi głośnikami Allaire Bluetooth. Umieść głośniki Allaire Bluetooth w pozycjach surround, podłącz jednostkę Home Audio Link "Receive" do tylnej części wzmacniacza głośnikowego Bluetooth, podłącz jednostkę "Send" do wyjść przedwzmacniacza surround z tyłu amplitunera i voila... masz bezprzewodowe głośniki surround, które są kontrolowane przez amplituner. Wyjdź z wiertarki: Jeśli kino domowe jest na pierwszym piętrze domu, a masz crawlspace, po prostu wywiercić dziurę w podłodze w pobliżu ściany przez odbiornik, inny otwór pod kanapą, nurkować w crawlspace i karmić przewody trzeba w dół jednego końca iw górę z drugiej. Wiem, to wymaga faktycznie wiercenia w podłodze, niewygodne kilka minut czołgania się w ciemnej i brudnej przestrzeni pod podłogą, ale zapewnia elegancki i dość łatwe rozwiązanie do godnego wyzwania ... i masz do korzystania z narzędzia elektrycznego. Wynająć go: Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie działa dla twoich okoliczności, nadszedł czas, aby zadzwonić do profesjonalisty i kupić godzinę lub dwie ich pracy, aby zrobić to wszystko dla ciebie. Ktoś w usługach niskiego napięcia (automatyki domowej, usług kablowych, bezpieczeństwa i konfiguracji Internetu) będzie pasować do rachunku. Będą mieli wszystkie narzędzia i znać wszystkie sztuczki dostępne, aby rozwiązać problem.

Jeden z tych wyborów będzie więcej niż prawdopodobne, aby rozwiązać swój problem i pomóc uniknąć największego błędu większość z nas zrobić, kiedy kupujemy system kina domowego. Po co płacić za wciągającą korzyść z dźwięku przestrzennego i nie cieszyć się nim? Uwielbiam te momenty podczas filmu, kiedy ktoś z mojej rodziny lub przyjaciół rozgląda się za efektem lub osobą dźwiękowo, ale nie fizycznie obecną. Robi to ogromną różnicę, gdy surround jest podłączony. Jest to wyzwanie, które warto rozwiązać.