Kino domowe - instalacja

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / Kino domowe - instalacja

Kino domowe - instalacja

Elementy kina domowego

Obecnie można już w swoim domu stworzyć naprawdę prawdziwe kino domowe, w którym będzie miało się piękny obraz oraz otaczający nas ze wszystkich stron doskonały dźwięk. Jeśli jednak chce się takie kino przygotować trzeba sobie wszystko bardzo dobrze rozplanować i wyposażyć w dobry sprzęt.

Jeśli decydujemy się na kupno kina domowego przed zakupem musimy się zastanowić nad tym, gdzie będzie ono montowane. Na salę kinową najlepiej przeznaczyć osobne pomieszczenie, które będzie można specjalnie ku temu zaaranżować. W ten sposób będzie można oczekiwać, że stworzone tam kino domowe będzie doskonale się sprawować. Jest to także sposób na to, by prawdziwi audiofile otrzymali to co będzie dla nich najważniejsze, a więc perfekcyjny dźwięk. Gdy chodzi o sprzęt audio to rynek rzeczywiście oferuje nam masę doskonałych urządzeń, spośród których będzie zawsze można wybrać coś dla siebie. Są to urządzenia zróżnicowane pod kątem mocy czy funkcjonalności. Dodatkowo trzeba jeszcze do nich odpowiednio dobrać całe okablowanie, ponieważ od tego będzie zależeć czy sprzęt będzie w stanie dobrze pracować. Wszystkie te elementy razem połączone będą decydować o tym czy będzie można komfortowo oglądać filmy oraz słuchać muzyki.

-----------------------------------------------------

POLECAMY:

-----------------------------------------------------

Gdy ktoś dobrze zna się na dźwiękach bardzo szybko będzie w stanie wyłapać różnicę między dobrym sprzętem a głośnikami z niższej półki. Jeśli jednak chce się uzyskiwać dobre efekty trzeba umieć należycie ten sprzęt rozmieścić. To także bardzo ważna sprawa, o której nie można zapominać. Głośniki poszczególne muszą znaleźć swoje miejsce, ponieważ tylko wtedy uzyska się taki dźwięk na jakim będzie nam zależało.

Samo kino domowe powinno składać się z następujących elementów:  

- telewizor LCD - sprzęt służący do odtwarzania płyt DVD

- amplituner, który będzie funkcjonował jako wzmacniacz z tonerem

- trzy kolumny, które będą funkcjonowały jako przednie

- dwie kolumnym, które odpowiadają za efekty przestrzenne i ustawione są z tyłu

- subwoofer - urządzenie, które będzie odpowiadało za generowanie niskich dźwięków. Odpowiada on za efekty specjalne.