Jak wybrać słuchawki z mikrofonem/słuchawki

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / Jak wybrać słuchawki z mikrofonem/słuchawki

Jak wybrać słuchawki z mikrofonem/słuchawki

Słuchawki z mikrofonem nazywane są zestawami słuchawkowymi. Oprócz wyglądu i konstrukcji, zestawy słuchawkowe różnią się także kompatybilnością z urządzeniami audio, o czym decydują różne wtyczki (w przypadku urządzeń przewodowych). To właśnie na to rozróżnienie warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Zestawy słuchawkowe do iPhone

Zestawy słuchawkowe dla systemu iOS wykorzystują złącze Lightning.

Zestawy słuchawkowe dla systemu Android

Zestawy słuchawkowe Android wykorzystują czteropinową wtyczkę TRRS; główna różnica w stosunku do zestawu słuchawkowego iPhone polega na innym rozstawie styków, natomiast pod względem rozmiaru i wyglądu są takie same. W większości przypadków słuchawki te są w pełni kompatybilne z wszystkimi konwencjonalnymi gniazdami słuchawkowymi. Niektóre modele mogą być dostarczane z adapterem z jednego systemu operacyjnego na inny.

Zestawy słuchawkowe do komputerów

Podczas gdy niektóre tablety i laptopy obsługują zestawy słuchawkowe zgodne z telefonem iPhone, komputery PC mają dwie wtyczki - jedną do zestawu słuchawkowego i jedną do mikrofonu. Coraz częściej spotyka się również słuchawki podłączane do komputera przez port USB. W tym przypadku słuchawki odbierają sygnał cyfrowy z komputera i konwertują go na sygnał analogowy za pomocą własnego wewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego, co może poprawić jakość dźwięku w porównaniu z wbudowaną kartą dźwiękową komputera.

Zestawy słuchawkowe do konsoli do gier

Set-top boxy często używają własnego typu wtyczki.

Mamy duży wybór zestawów słuchawkowych do gier zarówno dla komputerów, jak i konsol.

Profesjonalne zestawy słuchawkowe

Profesjonalne zestawy słuchawkowe mogą być sprzedawane bez żadnych wtyczek, które są następnie lutowane w studiu do konkretnego sprzętu.

Bezprzewodowe zestawy słuchawkowe

Oczywiście wiele zestawów słuchawkowych jest dziś dostępnych w wersji bezprzewodowej, dlatego ważne jest, aby urządzenie obsługiwało łączność Bluetooth, a Ty nie musisz się martwić o kompatybilność z wtyczkami.