HD 800 S - o krok bliżej do doskonałego dźwięku

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / HD 800 S - o krok bliżej do doskonałego dźwięku

HD 800 S - o krok bliżej do doskonałego dźwięku

Słuchawki Sennheiser HD 800 są kochane i uwielbiane na całym świecie za ich wspaniały obraz dźwiękowy i imponującą przestrzenność. A teraz firma wprowadza nowy wariant legendarnego modelu - słuchawki HD 800 S, które pod każdym względem przewyższają swojego poprzednika. W nowej wersji zastosowano sprawdzony przetwornik i innowacyjną konstrukcję kopułki z modelu HD 800, ale jeszcze bardziej poprawiono obraz dźwiękowy w zakresie tonów średnich i niskich. Dodatkowo, Sennheiser dołączył do HD 800 S opcjonalny zbalansowany kabel XLR4. Zmienił się także nieco schemat kolorów. Kubki nowego modelu są odlane w doskonałej matowej czerni.

Słuchawki HD 800 są niekwestionowanym faworytem wśród miłośników muzyki i audiofilów od pierwszych dni ich wprowadzenia na rynek. Wibrujące wysokie tony, dokładne basy i wyjątkowo czysty obraz dźwiękowy w połączeniu z pasmem przenoszenia od 4 do 51 000 Hz - to wyjątkowe cechy wielokrotnie nagradzanych słuchawek HD 800.

Reprodukcja dźwięku w HD 800 S została zoptymalizowana tak, aby przewyższała nawet próg HD 800. Stało się to możliwe dzięki innowacyjnej technologii absorpcyjnej, wprowadzonej po raz pierwszy w modelu IE 800. Ta opatentowana technologia neutralizuje tak zwany "efekt maskowania". To zjawisko akustyczne, które pogarsza jakość dźwięku, występuje ze względu na niezdolność ludzkiego ucha do odbierania wysokich i niskich dźwięków przy jednoczesnym odtwarzaniu znacznie głośniejszych dźwięków w niższym zakresie. W naszym przypadku energia rezonansowa jest pochłaniana, co zapobiega powstawaniu niepożądanych szczytów w odpowiedzi amplitudowo-częstotliwościowej, a także zapewnia słyszalność nawet najdrobniejszych niuansów muzycznych w całym zakresie. Imponujący dźwięk - wyjątkowa technologia

Model HD 800 S bazuje na jakości dźwięku swojego legendarnego poprzednika. Tak jak poprzednio, rdzeniem nowego modelu jest unikalny system przetworników, który podobnie jak w modelu HD 800 jest źródłem i gwarancją wyjątkowo szczegółowego obrazu dźwiękowego. Przetwornik o średnicy 56 milimetrów jest nadal największym dostępnym w słuchawkach dynamicznych. Pomimo wielkości przetwornika, opatentowana membrana z innowacyjną konstrukcją pierścieniową minimalizuje zniekształcenia, które mogą pojawiać się szczególnie w zakresie wysokich częstotliwości. Całkowite zniekształcenia harmoniczne są zatem mniejsze niż 0,02%. Równie starannie zaprojektowano kubki. Fale dźwiękowe są kierowane do ucha pod niewielkim kątem. Zapewnia to naturalną i przestrzenną percepcję dźwięku.

W celu uzyskania jeszcze wyższej jakości reprodukcji dźwięku ze źródeł ze zbalansowanym wyjściem, takich jak Sennheiser HDVD 800, do zestawu HD 800 S dołączony jest zbalansowany kabel XLR4.

Luksusowe materiały dla luksusowych słuchawek dousznych

"Słuchawki HD 800 nie pasują do żadnej kategorii. Zadbaliśmy o każdy szczegół" - wyjaśnia Maurice Quarre, Business Segment Director Select & Audiophile w Sennheiser. W ten sam sposób opracowano model HD 800 S. Podobnie jak w przypadku poprzednika, w tych wysokiej klasy słuchawkach zastosowano wyłącznie materiały najwyższej jakości, co w niemałym stopniu przyczyniło się do ich znakomitej wydajności. Na przykład, przetwornik jest zamknięty w specjalnie opracowanej siatce ze stali nierdzewnej. Pałąk słuchawek składa się z kilku warstw tworzywa sztucznego pochłaniającego hałas i stali nierdzewnej, a pozłacane złącza zapewniają optymalny kontakt. Miseczki są wykonane z najwyższej jakości tworzywa sztucznego z redukcją szumów, stosowanego w samolotach zamiast z metalu. To właśnie miseczki z matowoczarnym, błyszczącym wykończeniem nadają tym nowym słuchawkom wysokiej klasy wyjątkowy i bogaty wygląd. Wygląd HD 800 S doskonale harmonizuje z wyjątkową jakością obrazu dźwiękowego. Sennheiser HD 800S

Marka: Sennheiser

Typ słuchawek: przewodowe

Minimalna częstotliwość odtwarzania, Hz: 4

Dodaj do ulubionych Dla porównania 99&nbsp990&nbspRR. W magazynie W koszyku Kup Szybki podgląd