RECENZJA SŁUCHAWEK SENNHEISER URBANITE

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / RECENZJA SŁUCHAWEK SENNHEISER URBANITE

RECENZJA SŁUCHAWEK SENNHEISER URBANITE

Sennheiser, firma zajmująca się głównie rozwojem nowych technologii w dziedzinie osobistego audio, zaczęła ostatnio skupiać się na stylistyce słuchawek w swoich modelach. Jak na firmę, która od 60 lat produkuje słuchawki o ścisłym i zwięzłym wzornictwie, Urbanite ma wyzywający charakter. Zgodnie ze swoją nazwą, model ten jest uosobieniem miejskiego stylu.

Dynamiczne słuchawki Sennheiser Urbanite charakteryzują się agresywnym designem, który jest bardziej odpowiedni dla młodszej generacji słuchaczy, którzy przyjęli rytmy ulicy i preferują nowoczesną kulturę. Słuchawki Urbanite dostępne są w różnych kolorach: Black, Black galaxy, Denim, Denim galaxy, Nation (czerwono-niebieski), Plum (fioletowy odcień), Sand (piaskowy).

Pomysłowa konstrukcja urządzenia wyróżnia się zwiększoną funkcjonalnością. Słuchawki wygodnie układają się na głowie, ponieważ pałąk ma wyściełane dopasowanie. Wewnętrzna część pałąka wykonana jest z gumowanego materiału dla większego komfortu. Zewnętrzna część opaski w niektórych modelach posiada metalowe okucia, w innych materiałowe. Poduszki uszne wykonane są z tkaniny welurowej, która jest bardziej miękka i wygodna w użyciu. Welurowe poduszki nauszników tego modelu charakteryzują się wysokim poziomem izolacji akustycznej, a także dobrą gładkością dopasowania podczas użytkowania. Dzięki składanej konstrukcji i niewielkiej wadze (260 gramów) słuchawki Urbanite będą zawsze pod ręką.

Sennheiser Urbanite posiada odłączany kabel ze specjalnym mechanizmem blokującym. Dzięki eliptycznemu przewodowi zaprojektowanemu przez projektantów Sennheisera, który ma znaczną grubość i płaskość, użytkownik nie będzie musiał martwić się o plątaninę kabli.

Prezentując słuchawki na targach Internationale Funkausstellung Berlin (IFA) 2015, menadżer produktu Sennheiser, Linda, tak skomentował słuchawki Urbanite: "Pod względem brzmienia Urbanite dostarcza jakościowy i "gęsty" bas, który spełnia wymagania brzmieniowe specyficznej grupy docelowej, ale dzięki bezkompromisowemu, profesjonalnemu podejściu Sennheisera do inżynierii audio, udało się zapewnić doskonałą klarowność w całym zakresie częstotliwości". Zamiast sztucznie podbijać basy w określonych częstotliwościach, wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie i innowacyjną wiedzę z zakresu fizyki dźwięku, aby naturalnie wzmocnić basy i odtworzyć realistyczny dźwięk. Istnieje błędne przekonanie, że głośny, stłumiony dźwięk świadczy o wysokiej jakości basów, ale z pewnością tak nie jest, a co ważniejsze, może mieć negatywny wpływ na słuch w długich okresach użytkowania."

Rzeczywiście, model Sennheiser Urbanite pozwala cieszyć się pięknie zaakcentowanym basem, który jest reprodukowany poprzez rozszerzenie zakresu niskich tonów. Zamiast sztucznego wzmacniania basów, zastosowano innowacyjne technologie osobistego audio w celu zwiększenia dynamiki dźwięku. Kolejną miłą cechą jest pełne pasmo przenoszenia (16 Hz do 22 kHz), które prowadzi do bardziej naturalnego, przestrzennego pejzażu dźwiękowego. Balans dźwięku w zakresie średnich tonów pokazuje zaskakującą szczegółowość i bogactwo. Wysokie częstotliwości mają konserwatywną prostolinijność modeli Sennheisera, co dla wielu użytkowników będzie zaletą. Pełnia szczegółowego przetwarzania dźwięku jest zdumiewająca, tworząc nowe horyzonty odsłuchowe w muzyce pop.

Dynamiczne słuchawki Urbanite mają impedancję 18 ohm, idealną do słuchania utworów na smartfonach i tabletach. Zintegrowany z kablem pilot z wbudowanym mikrofonem pozwala użytkownikowi odbierać połączenia i przełączać utwory. Słuchawki mogą współpracować zarówno z urządzeniami Apple iOS, jak i urządzeniami z systemem Android (w szczególności smartfonami i tabletami Samsung Galaxy).

Sennheiser Urbanite to doskonały wybór niedrogich słuchawek basowych. Model ten charakteryzuje się dobrym uwypukleniem basu i bardziej spektakularnym podejściem do brzmienia i designu. Ulepszona izolacja hałasu zapewni komfortowe wrażenia słuchowe w zatłoczonych i głośnych środowiskach. Urbanite został zaprojektowany z myślą o miejskiej dżungli.