Doctorhead jest oficjalnym dealerem Lotoo w Federacji Rosyjskiej.

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / Doctorhead jest oficjalnym dealerem Lotoo w Federacji Rosyjskiej.

Doctorhead jest oficjalnym dealerem Lotoo w Federacji Rosyjskiej.

Lotoo jest marką INFOMEDIA, dużej chińskiej firmy, która od ponad 10 lat specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży sprzętu, systemów automatyki i systemów nadawczych dla radia i telewizji. Produkty firmy obejmują zaawansowane technologicznie profesjonalne rejestratory dźwięku (dyktafony).

W 2014 roku firma Lotoo wprowadziła na rynek swój pierwszy precyzyjny odtwarzacz Hi-Res, Lotoo PAW Gold, z pozłacanymi elementami sterującymi i symboliką Apolla (syna Zeusa), boga światła, na przedniej części odtwarzacza. Podobnie jak najnowocześniejsze odtwarzacze Hi-Res, Lotoo Paw Gold jest w stanie odtwarzać najbardziej zaawansowany z dostępnych obecnie formatów dźwięku cyfrowego - DSD (Direct Stream Digital).

Odtwarzacz jest napędzany przez wydajny procesor Blackfin 531 i wyposażony w komponentowy przetwornik cyfrowo-analogowy. Najnowocześniejsze złącze USB 3.0 Hi-Speed umożliwia błyskawiczne przesyłanie danych z i do odtwarzacza, a pojemny akumulator pozwala cieszyć się ulubioną muzyką przez ponad 22 godziny na jednym ładowaniu. Bateria jest wyjmowana, więc można ją wymienić samodzielnie.

Odtwarzacz jest wyposażony w korektor parametryczny z predefiniowanymi ustawieniami barwy dźwięku, programowalne klawisze oraz wydajny wzmacniacz słuchawkowy. Umożliwia także odtwarzanie stereofoniczne i wielokanałowe. Odtwarzacz obsługuje karty pamięci SDXC o pojemności do 2 TB!

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu inżynierów zajmujących się profesjonalnym nagrywaniem, odtwarzacz Lotoo PAW Gold Hi-Res może poszczycić się ergonomicznymi elementami sterującymi i niezrównanym wyświetlaniem funkcji menu, co stanowi wyraźną przewagę nad konkurencją.

Oszałamiające wzornictwo podkreśla również wyjątkowy status zegarka Lotoo PAW Gold: całkowicie metalowy korpus z duraluminium lotniczego, wyświetlacz OLED chroniony szkłem szafirowym i elementy sterujące pokryte 24-karatowym złotem.

Pod koniec 2015 r. pojawił się nowy produkt firmy Lotoo - niedrogi odtwarzacz Lotoo PAW 5000 Hi-Res, oparty na układzie TI TLV320AIC3105. Ten model odziedziczył to, co najlepsze po swoim "złotym" poprzedniku, a dodatkowo został wyposażony w moduł Bluetooth i zbalansowane wyjście słuchawkowe 2,5 mm. Lotoo PAW 5000 obsługuje odtwarzanie plików audio w formatach DSD (do 2,8 MHz), FLAC / WAV (do 96 kHz) / APE / OGG / AAC / ALAC (Apple Lossless) / MP3 / WMA i innych.

Lotoo PAW 5000 nie ma pamięci wewnętrznej, ale obsługuje karty microSD (SDHC / SDXC) o pojemności do 2 TB. Urządzenie ma optyczne wyjście cyfrowe (SPDIF) i łączy się z komputerem za pomocą szybkiego interfejsu USB 3.0. Z przodu znajduje się wyświetlacz OLED o rozdzielczości 220-176 punktów, czyli taki sam jak w starszym modelu. Pojemność baterii wynosi 1700 mAh, co gwarantuje ciągłe odtwarzanie muzyki do 10 godzin.

Ogólnie rzecz biorąc, Lotoo PAW Gold jest bardziej wydajny, ale model 5000 zdobył już pozycję doskonałego odtwarzacza w swojej kategorii cenowej, oferując jakość i imponujący dźwięk w bardzo konkurencyjnej cenie.