JBL Synchros S300: Przegląd oferty

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / JBL Synchros S300: Przegląd oferty

JBL Synchros S300: Przegląd oferty

JBL Synchros S300: Przegląd oferty

Marka JBL słusznie może być nazywana jednym z liderów w produkcji sprzętu akustycznego. Firma, która w tym roku obchodzi swoje 70-lecie, ciężko pracowała, aby wysoki poziom i jakość jej produktów stały się jej synonimem. Tym razem JBL jest gotowy zaprezentować swoje słuchawki premium S300, oparte na technologiach stosowanych w profesjonalnej akustyce. Model ten został zaprojektowany jako uzupełnienie znanej serii Synchros i ma być bardziej dostępny dla publiczności niż S500 i S700.

Opakowanie i projekt

Wewnątrz pudełka znajduje się ładnie prezentujące się etui zamykane na zamek błyskawiczny wykonane z ceraty. Wnętrze etui jest wyściełane, co będzie dodatkowym atutem podczas transportu słuchawek. Wewnątrz znajduje się dodatkowa kieszonka, w której użytkownik znajdzie kabel oraz dokumentację do danego modelu.

Ambicje producenta odzwierciedlone w konstrukcji modelu są całkiem słuszne. Miejski wygląd Synchros S300 przywodzi na myśl klasyczne słuchawki monitorowe. Konstrukcja wykonana jest z wysokiej jakości materiałów i pozwala czuć się pewnie i niezawodnie w swoich rękach. Opaska wykonana jest z nierdzewnej stali. Wszystkie pozostałe części, w tym prowadnica opaski, wykonane są z metalu. Wewnętrzna strona pałąka wyłożona jest skórą, z której wykonane są również poduszki uszne. Poduszki słuchawek są na tyle miękkie, że nawet po dłuższym słuchaniu nie odczuwa się dyskomfortu. Dotykając palcami kubków Synchros S300 można wyczuć miękką w dotyku gumową powłokę. Powłoka ta jest bardzo odporna na ścieranie, higieniczna i wytrzymuje częste dotykanie bez ścierania.

Jeśli wybieramy słuchawki nie tylko do słuchania, ale również do miksowania utworów, dodatkowym atutem będzie możliwość przesunięcia muszli na bok o 180 stopni. Zaleca się przymierzenie modelu przed zakupem, ponieważ nauszniki mają ograniczoną długość. Odłączany przewód słuchawkowy dołączony do zestawu łączy się z lewym nausznikiem za pomocą wtyczki 2,5 mm. Kabel jest gęsty strukturalnie, dzięki czemu jest praktycznie nie do splątania. Długość kabla wynosi standardowo 1,2 metra, dzięki czemu nadaje się do stosowania zarówno z urządzeniami przenośnymi, jak i stacjonarnymi.

JBL Synchros S300 jest dobrze zbudowany. Solidna konstrukcja i powłoka ochronna są imponujące, więc może nie być potrzeby noszenia futerału.

Technologia i dźwięk

Półotwarte słuchawki Synchros S300 można podzielić na dwa modele: S300A i S300I. Same słuchawki są w pełni identyczne, jedyną różnicą jest zestaw słuchawkowy z trzyprzyciskowym pilotem zdalnego sterowania dla kompatybilności ze smartfonami z systemem Android i iOS. Podczas gdy wsparcie dla iOS jest oczywiste, wersja S300A jest bardziej wszechstronna i posiada szerszy zakres kompatybilnych platform. Oprócz wsparcia dla Androida, lista obejmuje również BlackBerry i Windows. Funkcjonalność pilota S300I uzupełnia jedynie przewijanie utworów i możliwość odbierania połączeń przychodzących.

Dźwięk zależy od smartfona, którego używasz ze słuchawkami Synchros S300. Nie będziemy zagłębiać się w szczegóły dotyczące brzmienia z jednym lub drugim modelem, bo spory o to, który smartfon jest lepszy lub gorszy, nie miałyby końca. O wiele bardziej poprawne jest przedstawianie opinii użytkowników.

Oto co pisze na przykład TJ Panganiban: "Słuchawki Synchros S300 brzmią dość zrównoważenie. Wysokie, średnie i niskie tony są dobrze rozłożone, ale dolny zakres jest naprawdę czymś wyjątkowym. Odpowiednie do słuchania wszystkich rodzajów muzyki elektronicznej, popu i rocka. Nie ma też żadnych zniekształceń, tylko czysty i wyraźny dźwięk dzięki zintegrowanym 40-milimetrowym przetwornikom.

Podobnie Bryan, recenzent internetowy: "Synchros S300 wykorzystują technologię PureBass JBL, więc 40-milimetrowe przetworniki klasy premium zapewniają grzmiący bas, ale są chwile, kiedy bas bierze górę nad wokalem. Jakość dźwięku jest całkiem dobra. Klarowność i zakres dynamiki są również dobre.

Wniosek

Podsumowując, stwierdzamy, że JBL Synchros S300 są warte poznania. Dobre brzmienie, przemyślana konstrukcja i ciekawy design - słuchawki z pewnością nie pozostawią użytkownika obojętnym.

Autor: Nikita Prokopyev