Nie tylko wygląd: recenzja przenośnego głośnika Beoplay P6

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / Nie tylko wygląd: recenzja przenośnego głośnika Beoplay P6

Nie tylko wygląd: recenzja przenośnego głośnika Beoplay P6

Nie znasz jeszcze marki Bang & Olufsen Beoplay? To renomowana firma, która stawia na formułę "Hi-Fi + design", ale specjalizuje się nie w dużych gadżetach, ale w kompaktowych rzeczach, takich jak słuchawki i głośniki bezprzewodowe. A oto jego najnowsze osiągnięcie: przenośny głośnik Beoplay P6. Co czyni go interesującym? Oczywiście w wersji premium! Ale nie tylko.

Projekt

Projektanci Beoplay znani są z antypatii do plastiku i zamiłowania do naturalnych materiałów, takich jak tkaniny, skóra, drewno i metal. W przypadku modelu Beoplay P6 nie zrobili wyjątku: obudowa jest wykonana z polerowanego aluminium, a solidny dwuwarstwowy zawias z prawdziwej skóry. Eleganckie, minimalistyczne wzornictwo podkreśla bezpośrednie pokrewieństwo głośnika z pozostałymi produktami Bang & Olufsen.

Subtelny akcent retro nie jest przypadkowy: inspiracją dla twórców był legendarny domowy system hi-fi Beomaster 6000, który firma B&O produkowała na początku lat 80. Podsumowując, model ten wygląda solidnie i treściwie - dobrze prezentuje się na zewnątrz, ale nie traci też swojego miejsca w domowym zaciszu.

Cechy

P6 jest zasilany przez akumulator litowo-jonowy o dużej pojemności 2600mAh.

Ładowanie go przez USB-C trwa 3 godziny, a zapas energii wystarcza na 16 godzin użytkowania - wystarczająco dużo na weekendowy wypad za miasto. Aby można go było bezpiecznie zabrać na plażę, głośnik jest odporny na wodę i piasek zgodnie z normą IP54 (co oznacza, że nie trzeba go umieszczać pod daszkiem lub parasolem w przypadku deszczu lub ulewy). W P6 nie ma wejścia liniowego, więc połączenie ze źródłami dźwięku jest dostępne tylko przez Bluetooth.

Przycisków jednak nie brakuje: oprócz standardowych przycisków łączności Bluetooth i poziomu dźwięku, jest specjalny przycisk, który można dostosować do własnych potrzeb, który może być używany do wszystkiego, od odbierania połączeń głosowych po wywoływanie asystenta głosowego. Przycisk można dostosować do własnych potrzeb za pomocą aplikacji mobilnej, która działa zarówno na iOS, jak i na Androidzie.

Dźwięk

P6 jest najpotężniejszym głośnikiem w gamie głośników przenośnych Beoplay: jego wzmocnienie klasy D rozwija ponad 200 watów mocy szczytowej. Wbudowane wzmacniacze współpracują z trzema głośnikami: dużym 10cm wooferem, który wytwarza basy i dwoma 4cm przetwornikami, które robią resztę. Pomysłowy układ True 360 Sound zapewnia równomierne pokrycie całego obszaru wokół głośnika, dzięki czemu dźwięk pozostaje wyraźny, taniczny i ekspansywny nawet wtedy, gdy dociera do niego z tyłu.

Beoplay P6 ma wystarczającą moc, aby utrzymać muzykę zwartą i sprężystą nawet w przestronnym pomieszczeniu, a sama moc w zakresie basów jest wystarczająca, aby zaskoczyć każdego, kto nie oczekuje cudów od przenośnego głośnika. Jednocześnie wzmacniacz ma pełną kontrolę, nawet przy mocy szczytowej.