HiFiMan HE-300 dynamiczne słuchawki stereo

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / HiFiMan HE-300 dynamiczne słuchawki stereo

HiFiMan HE-300 dynamiczne słuchawki stereo

Nie masz pojęcia, jak naprawdę brzmi muzyka, której słuchasz!

Artyści wkładają w swoje dzieło całą duszę, ale słuchacze nie doświadczają nawet połowy emocji, które tkwią w kompozycji. Dlaczego tak się dzieje? Problem tkwi w słuchawkach. W większości przypadków klienci są zadowoleni ze słuchawek, które są dołączone do zakupionego urządzenia, na przykład słuchawek Apple dołączonych do iPoda lub iPhone'a. To nie jest wina kupującego, oni po prostu nie wiedzą, że są lepsze opcje dostępne. To tak jak z samochodami, możesz jeździć Zhiguli przez całe życie, ale kiedy wsiądziesz za kierownicę Mercedesa, nie będziesz mógł nie zauważyć różnicy. HiFiMan, producent wysokiej jakości sprzętu audio, który wnosi nowe doświadczenia do Twojego życia muzycznego. Niedawno wpadł mi w ręce zestaw nausznych dynamicznych słuchawek stereofonicznych HE-300.

Projekt jest

HE-300 to słuchawki na głowę, otwarte. Pierwsze, co rzuca się w oczy po założeniu HE-300, to monstrualne miseczki. Na początku wydają się strasznie duże, ale szybko można się do nich przyzwyczaić. Same kubki wykonane są ze srebrnego plastiku, niezbyt trwałego materiału, ale nadającego się do użytku domowego. Co więcej, HE-300 waży zaledwie 270 gramów, co jest niewiarygodnie lekkim modelem, biorąc pod uwagę wagę większości słuchawek. Wewnętrzna powierzchnia miseczek jest wyłożona materiałem przypominającym aksamit, który jest przyjemny w dotyku przy dłuższym użytkowaniu, więc uszy nie będą się pocić. Miseczki są przymocowane do metalowej opaski, która nie jest dobrze regulowana, ale jest bardzo trwała i wystarczająco szeroka, aby pasowała prawie każdemu.

Pałąk słuchawek HE-300 wyłożony jest przyjemną w dotyku skórą. W dołączonej instrukcji obsługi jest napisane, że opaska powinna być wygięta tak, aby górna część w pełni spoczywała na głowie. Będzie to wygodniejsze przy dłuższych sesjach odsłuchowych. Ogólnie rzecz biorąc, HE-300 jest zaskakująco wygodny, pomimo swoich imponujących rozmiarów.

Dołączony kabel łączy się z każdym kubkiem i zapewnia doskonały dźwięk stereo. Sam kabel wygląda niesamowicie: gruby jak kabel koncentryczny i długi na prawie dwa metry. Nie sądzę, że będziesz go nosił ze sobą w metrze. Słuchawki są przeznaczone wyłącznie do użytku domowego i zostały zaprojektowane do słuchania muzyki i oglądania filmów w zaciszu własnego domu.

Po prostu HE-300s są pięknie zaprojektowane i z pewnością zwrócą uwagę wszystkich gości.

Najważniejsze informacje techniczne

Wspaniałą cechą HE-300 jest stosunek świetnego brzmienia do wydatku energetycznego. Słuchawki oferują aż 93dB @ 1mW mocy. Oznacza to, że mogą być zasilane przez dowolne urządzenie przenośne, takie jak iPhone lub iPod. HE-300 oferuje również impedancję 50 ohm, co jest również świetnym rozwiązaniem dla urządzeń przenośnych. Tak więc przy większej objętości potrzebna jest mniejsza moc. Warto również zauważyć, że jeśli używasz wzmacniacza słuchawkowego lub urządzenia z lepszym napędem audio, uzyskasz lepszy dźwięk. Kolejną zaletą HE-300 jest jego uniwersalność, dzięki czemu można go używać w różnych sytuacjach.

Brzmienie HE-300 pochodzi z głowicy dynamicznej o średnicy 50mm. Przetworniki są znacznie większe niż w jakichkolwiek słuchawkach dousznych. W rezultacie otrzymujemy dźwięk, który jest szerszy i bardziej dynamiczny. Co więcej, HE-300 ma konstrukcję z otwartym tyłem. Otwarta konstrukcja wpuszcza wiele hałasu z otoczenia, ale również wiele z niego wypuszcza. W rezultacie otrzymujemy czystszy dźwięk. Doświadczasz takich samych wrażeń jak podczas słuchania muzyki na żywo. Fakt, że słuchawki te przepuszczają dużo dźwięku oznacza również, że są one przeznaczone wyłącznie do domu (lub studia).

Odtwarzanie

Oczywiście, jeśli chodzi o słuchawki, najważniejszą rzeczą jest odtwarzanie. Wszystkie pozytywne cechy konstrukcyjne idą w diabły, gdy tylko użytkownik uzna, że jakość dźwięku jest poniżej przeciętnej. Dotyczy to każdego produktu (nawiązuję do Beats By Dre), jakość słuchawek wzrasta wraz z ilością wydanych na nie pieniędzy. HE-300 kosztuje $299.9, nie jest to mała inwestycja, ale zapewniam, że za te pieniądze otrzymacie fantastyczną jakość dźwięku.

W szczególności HE-300 jest dobry do muzyki akustycznej, jak również fortepianu, jazzu i większości stylów "klasycznych". Wysoka jakość dźwięku została osiągnięta dzięki otwartej konstrukcji słuchawek, która zapewni Ci ogromną przyjemność słuchania. W rzeczywistości są to najlepsze słuchawki do powyższych stylów, jakich kiedykolwiek słuchałem.

HE-300 jest również doskonały do indie/alternatywnego rocka. Byłam zdumiona ich umiejętnością wyodrębniania poszczególnych instrumentów i skupiania się na jednym instrumencie przez cały utwór. Ani razu HE-300 nie brzmiał nudno. Każdy instrument jest przedstawiony w dość przejrzysty sposób. Bardzo przyjemnie się tego słucha, bo wiele zespołów indie, które uwielbiam, używa nietypowych instrumentów muzycznych i usłyszenie każdego z nich w kontekście piosenki jest niewypowiedzianym przeżyciem.

HE-300 nie wyróżnia się jednak w żaden sposób, jeśli chodzi o rap, techno czy dubstep. Bas nie jest tak dobry jak w innych słuchawkach w tym samym przedziale cenowym. Nie chodzi o to, że HE-300 ma zły bas. W rzeczywistości, gdy jest to potrzebne, jest całkiem niezły. Jeśli jednak potrzebujesz ciężkiej pary słuchawek z dobrym basem, lepiej poszukaj gdzie indziej.

Wniosek

Podsumowując, można powiedzieć, że HE-300 to bardzo zrównoważona para słuchawek. Pomimo tego, że model ten nie wyróżnia się niczym szczególnym, słuchawki świetnie radzą sobie z każdą muzyką. Jak na parę słuchawek klasy konsumenckiej są one wystarczająco dobre, nie potrzebujesz więcej. Szkoda byłoby wydać 300 funtów na słuchawki, które dobrze grają rap, ale są przeciętne w innych stylach (znów nawiązuję do Beats by Dre). HE-300 to najbardziej przystępna cenowo opcja słuchawek nagłownych w ofercie HiFiMan. Następny model (HE-4) będzie kosztował ponad 22000.

HiFiMan HE-300 jest więc skierowany do początkujących audiofilów, lub osób, które w końcu zdecydują się usłyszeć swoją ulubioną muzykę tak, jak powinna być słyszana!

Plusy: Dobrze zrównoważony dźwięk, atrakcyjny wygląd, wysokiej jakości konstrukcja

Minusy: Nie wyróżnia się w żadnym stylu, ale można to uznać za zaletę.

Dołączona instrukcja nie mówi nic poza tym, jak wyregulować pałąk.

Bardzo wygodne miseczki.

HE-300 są sprzedawane w ładnym pudełku, w którym można przechowywać słuchawki, gdy nie są używane.

Same kubki wykonane są z plastiku, ale ich jakość jest na najwyższym poziomie.

HE-300 nie reguluje się zbyt dobrze. Ale nie ma się czym martwić. Na pewno będą pasować na Twoją głowę.

W tym miejscu należy podłączyć kabel do kubków.

Opaska jest wygodna po dopasowaniu do głowy.

Otwarta konstrukcja HE-300 wpuszcza (i wypuszcza) dużo dźwięku.

Niestety duży jack 3,5mm uniemożliwia korzystanie ze słuchawek z wieloma etui do iPhone'a.

Podłącz te dwa końce przewodu do prawej i lewej słuchawki HE-300.

Dołączony do zestawu kabel ma prawie dwa metry długości i jest tej samej grubości co kabel koncentryczny.

W oparciu o artykuł na stronie internetowej

http://www.runaroundtech.com/