Mali geniusze: słuchawki douszne Onkyo E900M

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / Mali geniusze: słuchawki douszne Onkyo E900M

Mali geniusze: słuchawki douszne Onkyo E900M

Pomimo tegorocznego trendu bezprzewodowego na rynku osobistego sprzętu audio, klasyczna technologia przewodowa nadal się utrzymuje, szczególnie w segmencie premium. Doskonałym przykładem są przewodowe słuchawki armaturowe E900MB, które są liderem nowej serii modeli in-canal firmy Onkyo. Opleciony czarno-żółty kabel jest bardzo dobrze widoczny nawet z daleka! Nie to jest jednak najważniejsze, ale poważna konstrukcja, zaprojektowana z myślą o maksymalnej jakości dźwięku.

Projekt

Główną cechą nowych flagowców Onkyo jest hybrydowa konstrukcja z wykorzystaniem trzech radiatorów akustycznych. Głośnik niskotonowy jest napędzany przez 6 mm przetwornik, który ma za zadanie dostarczyć słuchawkom głębokich i mięsistych basów, jakich można oczekiwać od dynamicznych słuchawek z najwyższej półki.

Średnie i wysokie tony są napędzane przez dwa przetworniki armaturowe, które zostały zaprojektowane w celu zapewnienia wyjątkowej precyzji i szczegółowości dźwięku. Trójdrożna konstrukcja zapewnia słuchawkom wysoką czułość 107dB w rozszerzonym zakresie częstotliwości od 6Hz infradźwięków do 40kHz ultradźwięków. Dzięki temu doskonale radzą sobie z nagraniami o wysokiej rozdzielczości - nieprzypadkowo certyfikat Hi-Res Audio jest zauważalny na opakowaniu. Obudowa 900 jest również niezwykła: wykonana jest z połączenia aluminium i wzmocnionego plastiku.

To połączenie pomogło projektantom nowego modelu osiągnąć optymalną równowagę pomiędzy wytrzymałością i lekkością. Dzięki konstrukcji z zamkniętym tyłem udało się poprawić poziom izolacji akustycznej, dzięki czemu najmniejsze szczegóły muzyki są słyszalne nawet przy niskiej głośności.

Ustaw

Specjalny kabel w oplocie to znak rozpoznawczy nie tylko modelu 900, ale także wszystkich słuchawek przewodowych z nowego katalogu Onkyo. Taka konstrukcja kabla zapewnia mu dodatkową wytrzymałość: możesz go skręcać i obracać tak często, jak chcesz (co często zdarza się samoistnie podczas chodzenia) bez ryzyka uszkodzenia izolacji i przewodów. Zmniejsza to również znacznie ryzyko splątania podczas przenoszenia lub przechowywania. Kabel jest niskorezystancyjny i wykonany z wysokiej jakości miedzi beztlenowej dla zapewnienia niskich zniekształceń dźwięku.

Wbudowany pilot pozwala na używanie słuchawek jako zestawu stereofonicznego, a odłączany zaczep na ucho umożliwia użytkownikowi łatwą wymianę kabla w celu uzyskania jeszcze bardziej wyszukanego, indywidualnego dopasowania. Oprócz odłączanego kabla, słuchawki są dostarczane z poręcznym etui i obszernym zestawem wkładek dousznych.

W zestawie znajdują się nie tylko trzy pary silikonowych poduszek usznych w zwykłym rozmiarze, ale także trzy pary dodatkowych poduszek z elastycznej pianki dla maksymalnego komfortu i izolacji hałasu. Dzięki temu zestawowi nawet najbardziej niekonwencjonalni nausznicy nie będą mieli problemu z dostosowaniem swoich nowych słuchawek do swoich specyficznych wymagań.