Muzyka metalowa: słuchawki Focal Utopia z berylowymi membranami na Loudhead 2016

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / Muzyka metalowa: słuchawki Focal Utopia z berylowymi membranami na Loudhead 2016

Muzyka metalowa: słuchawki Focal Utopia z berylowymi membranami na Loudhead 2016

Francuska marka Focal jest dobrze znana audiofilom dzięki swoim najwyższej klasy głośnikom High End z unikalnymi przetwornikami wykonanymi z ultralekkiego berylu ziem rzadkich. Teraz firma promuje swój nowy zaawansowany technologicznie produkt High End - słuchawki z najwyższej półki Focal Utopia, które wkrótce zostaną zaprezentowane po raz pierwszy w Rosji na targach Loudhead-2016.

40-milimetrowe przetworniki tych słuchawek są interesujące nie tylko ze względu na berylowe membrany, ale także ze względu na ultracienkie zawieszenia z polimerów syntetycznych i lekkie cewki drgające wykonane w technologii bezramkowej.

Te niekonwencjonalne rozwiązania pozwoliły projektantom Focala na zminimalizowanie wagi układów ruchomych w głośnikach, aby uzyskać niespotykaną odpowiedź impulsową. Zakres częstotliwości nowego Focal Utopia jest również imponujący, rozciągając się od infradźwięków o częstotliwości 5Hz do ultradźwięków o częstotliwości 50kHz. Uderzające zalety słuchawek idą w parze z ich solidnym wyglądem - nauszniki są wykonane z włókna węglowego, a poduszki nauszników z prawdziwej skóry.

Rosyjscy audiofile będą mogli podziwiać wybitne wzornictwo Focal Utopia, a co najważniejsze, ocenić jakość ich dźwięku, w najbliższych dniach na targach Loudhead-2016. A to nie jedyna miła niespodzianka, jaka czeka na zwiedzających wystawę!