Bowers & Wilkins P5

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / Bowers & Wilkins P5

Bowers & Wilkins P5

P5 to pierwszy model słuchawek BOWERS & WILKINS wypuszczony na rynek dwa lata temu. Po pierwszym szczycie popularności producent dodał alternatywną wersję w kości słoniowej, podkreślając szlachetność produktu.

W zestawie znajduje się elastyczny futerał, dodatkowy przewód (nie słuchawkowy) oraz dokumentacja. Opakowanie jest eleganckie i nadaje się na prezent.

Słuchawki są składane w jedną płaszczyznę dzięki obrotowym kubkom. Miękkie etui jest wystarczająco grube, aby chronić słuchawki podczas transportu.

Poduszki nauszników są wystarczająco miękkie, aby chronić słuchawki przed zużyciem przez długi czas. Dzięki temu, że poduszki są miękkie, słuchawki mogą być noszone przez długi czas bez zmęczenia. Izolacja akustyczna jest na dobrym poziomie.

Podkładki są wyjmowane i mocowane za pomocą magnesów. Rozwiązanie to jest dość unikalne i wygodne.

Przewód jest jednokierunkowy i mocuje się go do lewej słuchawki. Na przewodzie słuchawek znajduje się mikrofon z pilotem kompatybilnym z iPhone.

Do podłączenia używany jest standardowy jack 2,5 mm. W przypadku zerwania przewodu można znaleźć podobny przewód do wymiany - B&W dostarcza je oddzielnie.

Oprócz eleganckiego wyglądu, słuchawki zapewniają również wysokiej jakości dźwięk dla dorosłych bez nadętych basów. Handwriting P5 jest przeznaczony dla tych, którzy chcą usłyszeć nagranie w jego nieskazitelnej formie, dla których ważniejszy jest naturalny dźwięk.

Inżynierom B&W udało się uzyskać zrównoważony i szczegółowy dźwięk. P5 ma lekko podkreśloną górę basu. Słuchawki są bardziej odpowiednie do muzyki instrumentalnej.

Miłośnicy stylowych i modnych słuchawek często wybierają modele Dr.Dre. W zbliżonym przedziale cenowym i z podobną obudową do P5 znajduje się model Beats Solo HD overhead.

Solo HD koncentruje się na basie, co jest istotne w przypadku ulic i transportu, ale ogólny poziom szczegółowości jest zauważalnie niższy w porównaniu do P5. Jeśli wyrównasz bas w Solo HD lub dodasz do P5, wyrównując balans częstotliwości słuchawek, P5 jest zdecydowanym faworytem. Dostępne pomiary potwierdzają jedynie dość równomierną odpowiedź w całym zakresie częstotliwości z minimalną zmiennością. Słuchawki dążą do uzyskania neutralnego dźwięku bez podbijania jakiejkolwiek części spektrum.

B&W P5 należą do udanych modeli klasy premium, łącząc w sobie zarówno jakość dźwięku, jak i charakterystyczny styl.