Optymalny system dla początkujących - dwukanałowe stereo kontra wielokanałowe kino domowe

 Strona główna / Multiroom - maksimum rozrywki / Optymalny system dla początkujących - dwukanałowe stereo kontra wielokanałowe kino domowe

Optymalny system dla początkujących - dwukanałowe stereo kontra wielokanałowe kino domowe

system dwukanałowy czy wielokanałowy

Użytkownicy sprzętu Audio, którzy na takich urządzeniach doskonale się znają mają już dokładnie określone swoje oczekiwania. Najczęściej ich największym problemem będzie to, że brakuje im środków finansowych, które mogą przeznaczyć na realizowanie swoich celów. Początkujący użytkownicy najczęściej mają problem, ze znalezieniem dla siebie dobrego sprzętu. Najczęściej ten problem wiąże się z koniecznością wyboru pomiędzy dwukanałowym stereo i wielokanałowym kinem domowy. Rynek w tym względzie ciągle się zmienia, ale ostateczne podjęcie decyzji nie będzie proste, szczególnie gdy ma się na ten temat ubogą wiedzę.

----------------------------------------------

Sprawdź także: Wpływ kabli na jakość dźwięku

-----------------------------------------------

Jak więc wybrać najlepszy sprzęt? Trzeba przede wszystkim zainteresować się odtwarzaniem muzyki. Tutaj dominują formy dwukanałowe i prawdopodobnie taki stan rzeczy jeszcze będzie się przez długie lata utrzymywał. Trudno przypuszczać, by to mogło się zmienić. Jeśli mamy dwukanałowe dźwięki to ich odtwarzania wystarczy również tak działający sprzęt. Nawet niezależnie od tego jak doskonałe będziemy mieli urządzenia nic to nie zmieni, ponieważ tak naprawdę dalej dźwięk będzie taki sam jak w przypadku urządzenia dwukanałowego. Dlatego też wykorzystywanie systemów wielokanałowych do odtwarzania muzyki należy do marnotrawienia sprzętu jaki się posiada. W związku z tym, gdy sprzęt ma mieć tylko przeznaczenie do słuchania muzyki lepiej nie decydować się na kupowanie wielokanałowego urządzenia, ponieważ będzie to bezsensowe wyrzucanie pieniędzy. Dopiero przy odtwarzaniu filmów ta różnica okaże się być zauważalną. Wtedy zapis wielokanałowy jest już stosowany przez twórców, dlatego jeśli będzie się posiadało sprzęt do jego odtwarzania będzie można z takich dźwięków wyciągnąć dużo więcej. Oczywiście pod warunkiem, że ma się również miejsce do tego, by takie systemy dźwięków zastosować. Dla wymagających na pewno w kinie domowym warto stosować systemy wielokanałowe. Natomiast do odtwarzania muzyki lepiej kupić dobry sprzęt dwukanałowy niż kupować coś wielokanałowego o niskiej jakości.