CES 2022: najjaśniejsze nowe produkty audio na świecie

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / CES 2022: najjaśniejsze nowe produkty audio na świecie

CES 2022: najjaśniejsze nowe produkty audio na świecie

Poznaj otwarcie targów CES 2022! Consumer Technology Association to największe targi elektroniki użytkowej organizowane tradycyjnie w USA od 1967 roku. To właśnie na targach CES wielu gigantów branży, takich jak Sony, Intel i inni, prezentuje swoje nowe produkty. Śledząc wyniki wystawy, można śmiało wyrokować o trendach i tendencjach w elektronice w najbliższej przyszłości. Co ciekawego ze świata audio zaprezentowano pierwszego dnia targów CES 2022?

Słuchawki

Shure AONIC 40

Te bezprzewodowe, pełnowymiarowe słuchawki są bardziej kompaktową alternatywą dla AONIC 50 i posiadają składaną obudowę. Nowość wyposażono w duże, 40-milimetrowe przetworniki dynamiczne, a za połączenie ze smartfonem odpowiada Bluetooth 5.0 z zestawem wysokiej jakości kodeków AAC, aptX i aptX HD. Aby dostosować dźwięk do własnych potrzeb, można skorzystać z aplikacji ShurePlus PLAY, która zawiera korektor parametryczny i odtwarzacz o wysokiej rozdzielczości. Nie zapomniano również o aktywnym systemie redukcji hałasu, który można regulować również za pomocą aplikacji. Twierdzi się, że AONIC 40 może grać do 25 godzin bez ładowania.

Technics EAH-A800

Technics zaprezentował nowe bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów EAH-A800. Producent zapewnia o najlepszym w branży czasie pracy na baterii (około 50 godzin słuchania muzyki lub 30 godzin rozmów). Za odtwarzanie odpowiada 40-milimetrowy głośnik z wielowarstwową membraną, a słuchawki wspierają LDAC dla dźwięku wysokiej rozdzielczości. Oprócz ANC z wieloma trybami do słuchania i prowadzenia rozmów, dostępne są również dwa tryby przejrzystości: Natural Ambient Mode i Attention Mode. Użytkownik EAH-A800 będzie mógł jednocześnie podłączyć dwa urządzenia przez Bluetooth: odbierać połączenia i uczestniczyć w wideokonferencji z laptopa w tym samym czasie.

Mark Levinson Nie. 5909

Słuchawki premium od jednego z legendarnych producentów Hi-Fi, to pierwsze przenośne urządzenie w ponad 50-letniej historii firmy. Słuchawki douszne wyposażone są w 40-milimetrowe przetworniki berylowe o specjalnych ustawieniach. Odtwarzanie dźwięku wysokiej rozdzielczości do 24bit / 96kHz jest obsługiwane. Adaptacyjna redukcja hałasu z trzema trybami pracy (w tym trybem transparentnym) zapewnia ciche wrażenia słuchowe. Firma przywiązała dużą wagę do materiałów, stosując anodyzowane aluminium i prawdziwą skórę.

Czas pracy na baterii bez ANC wyniesie około 34 godzin, a z włączoną funkcją redukcji szumów - 30 godzin. Na pokładzie znajduje się Bluetooth 5.1 z kodekami AAC, aptX Adaptive i LDAC.

JBL Quantum TWS

JBL ogłosił pierwsze w pełni bezprzewodowe słuchawki w swojej gamingowej serii Quantum. Nowy TWS zapewnia przestrzenny dźwięk przestrzenny dzięki tej samej technologii QuantumSURROUND, którą zastosowano w nausznych słuchawkach do gier JBL Quantum.

Nowość posiada funkcje Adaptacyjnej Redukcji Szumów oraz Przezroczystości. Pierwszy z nich dostosowuje poziom redukcji szumów w zależności od otoczenia, podczas gdy drugi pozwala na regulację ilości obcych szumów (jeśli w ogóle), które są wpuszczane do słuchawek. Głośniki JBL Quantum TWS są wyposażone w klucz sprzętowy USB zapewniający niskie opóźnienia w połączeniu z wszystkimi platformami do gier, w tym PC, Mac, PlayStation i Nintendo Switch. Do bezprzewodowej łączności służy Bluetooth, a jedno ładowanie wystarcza na 8 godzin słuchania (etui dodaje kolejne 16).

Hi-Fi i kino domowe

Cambridge Audio Alva TT V2

Pierwszy odtwarzacz winylowy z Bluetooth aptX na pokładzie został ujawniony przez Brytyjczyków w 2019 roku, a teraz druga wersja z rozdzielczością 24 bit / 48kHz i zaktualizowaną częścią analogową. Teraz będziesz mógł skorzystać z wbudowanego stopnia gramofonowego dla klasycznego połączenia ze wzmacniaczem lub amplitunerem. Co najważniejsze, Alva TT V2 posiada nowe ramię tonu z wyjmowanym headshellem, co ułatwia wymianę wkładki. Jego cena ma wynosić około tysiąca dolarów.

LG S95QR

Firma LG zaprezentowała nowy soundbar, który może stać się pełnoprawną alternatywą dla systemu kina domowego. Ma imponującą moc 810 W i obsługuje dźwięk przestrzenny Dolby Atmos, DTS: X i IMAX Enhanced. Oprócz trzykanałowego soundbara, system zawiera parę tylnych głośników bezprzewodowych i subwoofer. S95QR szczególnie przypadnie do gustu graczom, ponieważ posiada tryb automatyczny z niskimi opóźnieniami, dzięki czemu rozgrywka jest tak realistyczna, jak to tylko możliwe. LG będzie budować do inteligentnego domu z pomocą asystentów głosowych Google i Alexa.

JBL 4305P

Nowe aktywne monitory studyjne JBL 4305P mogą być używane zarówno w pracy jak i w domu. Wyposażone są w jednocalowy przetwornik kompresyjny w słynnej konstrukcji tubowej JBL oraz 5,25-calowy głośnik niskotonowy w konfiguracji bas-refleks z portami na froncie. Głośniki te obiecują wysoką wierność i imponującą dynamikę, napędzane przez wzmacniacz klasy D. Opcje łączności są nieograniczone, z kombinacją XLR, USB i optycznego wejścia cyfrowego, plus 3,5 mm wejście analogowe, Google Chromecast, Apple AirPlay 2, Bluetooth (do 24bit / 192kHz) i Wi-Fi. Legendarne monitory studyjne stały się bardziej kompaktowe i wszechstronne, a teraz mogą stać się częścią systemu domowego.

Astell & Kern Acro CA1000

Astell & Kern rozpoczął rok 2022 od jednej z najbardziej wyjątkowych ofert. Acro CA1000 jest połączeniem wzmacniacza słuchawkowego i cyfrowego odtwarzacza muzycznego, oferującym kompletny, stacjonarny lub przenośny system typu "wszystko w jednym" dla Twoich przewodowych słuchawek. Wzmacniacz słuchawkowy posiada zbalansowane wyjścia 2,5 mm i 4,4 mm, a także niezbalansowane wyjścia 3,5 mm i 6,35 mm. Z takim zestawem gniazd i czterostopniową regulacją wzmocnienia można zaspokoić nawet najbardziej wymagające słuchawki.

Odtwarzacz zbudowany jest w oparciu o układ Quad ES9068AS DAC i obsługuje DSD512 oraz odtwarzanie 32bit / 384kHz. Do łączności bezprzewodowej służy Bluetooth 5.0 z kodekami aptX HD i LDAC.

Głośniki bezprzewodowe

JBL Pulse 5

Ulepszona wersja nowej generacji głośnika JBL Pulse charakteryzuje się zwiększonym pasywnym radiatorem i głośnością, dzięki czemu zapewnia jeszcze więcej basów. Ponadto, JBL umieścił w Pulse 5 nowy głośnik wysokotonowy, aby uzyskać bardziej szczegółowy dźwięk. Głośnik świeci we wszystkich kolorach tęczy 360 stopni (świetny na imprezy). Zawiera Bluetooth 5.3 dla zwiększonego zasięgu i stabilności oraz wydajną baterię, która może działać do 12 godzin na jednym ładowaniu. Głośnik jest odporny na kurz i wodę zgodnie z normą IP67.

JBL Boombox 3

Boombox 3 łączy w sobie potężny subwoofer, dwa głośniki średniotonowe i parę wysokotonowych - jest to kompletny głośnik dwudrożny. Bateria wystarcza na 24 godziny słuchania, a port USB można wykorzystać do ładowania innych urządzeń. Za połączenie ze smartfonem odpowiada Bluetooth 5.3, który jest bardziej przyjazny dla baterii i zapewnia stabilne połączenie na dużych odległościach. Jeśli jeden głośnik to za mało na imprezę, można go sparować z innymi za pomocą technologii PartyBoost. JBL Boombox 3 będzie kosztował około 500 dolarów.

Do 7 stycznia targi CES będą prawdziwym magnesem dla nowości z branży elektroniki użytkowej. Śledź wiadomości CES 2022 na blogu Dr.Head i nie zapomnij podzielić się swoją opinią w komentarzach!

Wszystkie artykuły, recenzje, dyskusje i opinie są dostępne w naszym kanale Telegram. Zarejestruj się i dołącz do dyskusji na naszym kanale czatowym!