SONY XBA-300AP słuchawki armaturowe

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / SONY XBA-300AP słuchawki armaturowe

SONY XBA-300AP słuchawki armaturowe

Gigant branży audio, firma Sony, stała się kluczowym graczem w tym segmencie, wprowadzając do swoich urządzeń najnowsze osiągnięcia technologiczne. Seria XBA, która narodziła się pod koniec 2011 roku, zyskała wielu zwolenników dzięki zastosowaniu w modelach dousznych przetworników armaturowych i wygodnemu dopasowaniu do ucha.

Od czasu wprowadzenia na rynek pierwszego modelu, seria ta przeszła wiele ulepszeń i modyfikacji, a firma Sony jest gotowa dopisać się do jej historii, wprowadzając na rynek douszne słuchawki ze zbalansowaną armaturą XBA-300AP, skoncentrowane na reprodukcji dźwięku Hi-Res.

Nowość jest gotowa do wprowadzenia wielu cech konstrukcyjnych, które zapewnią maksymalny komfort słuchania. XBA-300AP wyposażono w dwuwarstwową ramę ze stopu magnezu, która redukuje szumy zewnętrzne i zmniejsza rozwarstwienie wewnątrz obudowy, pozwalając użytkownikowi w pełni zanurzyć się we wszechświecie jakości dźwięku. Firma Sony użyła lekkiego stopu aluminium do wykonania obudowy wieży, co miało wpływ na wagę słuchawek (bez kabla XBA-300AP ważą około 7 gramów). Wewnętrzna struktura odłączanego kabla, składająca się z miedzi beztlenowej ze srebrną powłoką, zmniejsza straty dźwięku podczas przesyłania sygnału. Zewnętrzna powłoka radełkowana jest odporna na splątanie i chroni kabel przed bezpośrednią ingerencją fizyczną. Do odbierania połączeń i przełączania utworów służy pilot zdalnego sterowania na kablu, który minimalizuje konieczność korzystania z odtwarzacza lub smartfona. Słuchawki Sony będą dostarczane z czterema parami silikonowych poduszek usznych (rozmiary XS, S, M, L), narzędziem do odłączania kabla i materiałowym futerałem. Kolory modelu XBA-300AP pozostają na razie tajemnicą firmy.

Słuchawki XBA-300AP są precyzyjnie dostrojone, a jakość użytych materiałów jest zdumiewająca, dzięki czemu słuchawki zapewniają doskonały poziom przetwarzania dźwięku w zakresie częstotliwości od 5 Hz do 40 000 Hz. Mosiądz użyty w ścieżce sygnału będzie działał jak materiał pochłaniający, zmniejszający rezonans, dzięki czemu transmitowane częstotliwości będą bardziej szczegółowe. W urządzeniu zastosowano trzy przetworniki, które zapewniają krystalicznie czystą reprodukcję dźwięku dzięki wspólnej, zrównoważonej konstrukcji armatury. Głośnik niskotonowy, głośnik wysokotonowy i głośnik panoramiczny zapewniają wszystkie możliwości głośnika Sony XBA-300AP, pierwszego modelu z serii XBA obsługującego dźwięk o wysokiej rozdzielczości.