Jabra Enhance Plus: słuchawki douszne, które poprawiają słyszenie

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / Jabra Enhance Plus: słuchawki douszne, które poprawiają słyszenie

Jabra Enhance Plus: słuchawki douszne, które poprawiają słyszenie

Obecnie wiele firm łączy zaawansowane słuchawki bezprzewodowe z aparatami słuchowymi: nawet firma Apple planuje wprowadzić do AirPods Pro funkcję poprawy mowy ludzkiej dla osób z lekkimi problemami ze słuchem.

Jedną z firm, która powinna być w stanie zatrzeć granicę między aparatami słuchowymi a słuchawkami TWS, jest Jabra. Dlaczego mogą to zrobić? Firma macierzysta, GN Group, jest jednym z największych na świecie producentów aparatów słuchowych. Współpraca pomiędzy firmami Jabra i GN zaowocowała stworzeniem Jabra Enhance Plus - w pełni bezprzewodowego zestawu słuchawkowego, który spełnia wszystkie funkcje konwencjonalnego zestawu słuchawkowego, a jednocześnie może pomóc osobom z lekkimi problemami ze słuchem.

Wraz z Jabra Enhance Plus firma oferuje bardziej przystępne cenowo i wygodne urządzenie dla osób, które nie potrzebują jeszcze "klasycznych" aparatów słuchowych do codziennego użytku. Model ten zapowiada się jako superkompaktowy - jest o 50 procent mniejszy niż popularne słuchawki Jabra Elite 75t. Przypomnijmy, że w naszej recenzji nazwaliśmy ten model jednym z najmniejszych i najwygodniejszych, jakie testowaliśmy. Enhance Plus powinien okazać się jeszcze bardziej wygodny i dyskretny w noszeniu.

Połączenie czterech mikrofonów i cyfrowego procesora dźwięku Enhance Plus analizuje dźwięk, redukując hałas otoczenia i poprawiając wyrazistość ludzkiej mowy. Słuchawki mają kilka trybów słuchania - Adaptacyjny, Focus i Surround.

Zestaw Jabra Enhance Plus nie tylko poprawia jakość słyszenia, ale może również funkcjonować jako zwykła słuchawka TWS do słuchania muzyki i prowadzenia rozmów. Standardowy model True Wireless jest dostarczany z trzema rozmiarami silikonowych końcówek dousznych i etui do ładowania. Czas pracy słuchawek na jednym ładowaniu wynosi 10 godzin, a dzięki etui można je naładować jeszcze dwukrotnie (łącznie do 30 godzin). Model ten jest odporny na kurz i wodę zgodnie z normą IP52.

Do końca roku Jabra planuje wprowadzić aparat Enhance Plus w "wybranych klinikach protetyki słuchu" w USA, a informacje o cenach i sprzedaży globalnej zostaną podane wkrótce.