Recenzja podróbki Beats PRO by Dr. Dre

 Strona główna / Kino domowe od podstaw / Recenzja podróbki Beats PRO by Dr. Dre

Recenzja podróbki Beats PRO by Dr. Dre

Nie jest tajemnicą, że popularne marki często lubią podrabiać produkty, a słuchawki Beats by Dr. Dre wyróżniają się pod tym względem. Często lecąc do Turcji czy innych gorących krajów, niemal na każdej ladzie widzimy przysłowiowe słuchawki na "b". Ich ceny i jakość są wielokrotnie niższe, a turyści często zabierają je po prostu na pamiątkę dla swoich przyjaciół i znajomych. Jak często wchodzimy na portale społecznościowe lub po prostu widzimy w internecie reklamy rzekomo oryginalnych Beatsów za znacznie niższą cenę? A na pewno ktoś z Twoich znajomych postanowił zaoszczędzić pieniądze i poważnie myśli, że ma prawdziwe Beatsy. Ale różnica w stosunku do oryginału jest kardynalna. Aby nie dokonać złego wyboru, należy dokładnie poznać różnice między oryginałem a podróbką, które pokażemy.

W ramach kontynuacji naszej serii recenzji Fake VS Real, przyjrzymy się słuchawkom zamkniętym Beats PRO by dr. Dre.

Nadruk na pudełku podróbki jest gorszy, ale w sumie różnica nie jest zbyt zauważalna. Aby rozpoznać podróbkę, należy sprawdzić numer seryjny na spodzie - podróbki mają go nadrukowanego na pudełku, podczas gdy oryginalne słuchawki mają osobną naklejkę.

Na boku pudełka znajduje się opis w różnych językach. Podróbka Beats PRO ma tylko trzy języki, oryginał ma ich pięć.

Wewnątrz pudełka, oryginalne słuchawki są zapakowane bez worka, podczas gdy podróbki mają go w zestawie.

Podróbki mają też wyraźnie inny kolor przewodu, jest on mniej czerwony niż oryginał i nie posiada opaski zaciskowej jak drugi mały przewód. Oryginalne przewody są podobnego koloru i oba mają opaski zaciskowe. Zauważalna jest również różnica w kolorze przejściówki na gniazdo 6,3 mm - oryginał ma ten sam kolor, natomiast podróbka ma nieco inny kolor.

Etui oryginalnych słuchawek jest luźne w pudełku i znajduje się w torbie. Obudowa podrobionych słuchawek ledwo mieści się w pudełku i bez torby. Szwy na oryginalnym etui wykonane są czerwonymi nićmi.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę są materiały reklamowe. Oryginał ma je sklejone razem, podróbka ma je zawinięte w torbę. Jakość druku jest również inna, ale jeśli w pobliżu nie ma oryginalnej instrukcji, można pomylić się z jakością materiałów. Dlatego należy kierować się taśmą i workiem.

Na podróbce brakuje również informacji o gwarancji.

Oryginał ma wygrawerowane "beats" po obu stronach, podczas gdy podróbka ma wygrawerowane "pro" po stronie. Jednak po rozdzieleniu Beats by dr. Dre od Monster Cable, przypuszczalnie istniał wariant z napisem "pro", a po rozdzieleniu wariant "beats" został wprowadzony w celu wyróżnienia produktów. Można go było zobaczyć na oficjalnej stronie firmy oraz w wielu sklepach internetowych sprzedających rodzime produkty Beats by dr. Dre. Teraz, w innych wariantach kolorystycznych oryginalnych słuchawek Beats by dr. Dre PRO, napis może nie być wygrawerowany, ale raczej namalowany.

Grawerunek jest również obecny wewnątrz oryginalnych słuchawek Beats by dr. Dre PRO.

Po podłączeniu kabla do słuchawek, w oryginale kabel blokuje się, natomiast w podróbkach przewija się on swobodnie wraz z plastikową częścią kubka i można go w każdej pozycji odczepić, co skutkuje trwałym rozłączeniem.

Numer seryjny oryginalnych słuchawek jest w kolorze szarym i jest przyklejony do spodu kubka, podróbka ma go przyklejonego wewnątrz kubka i jest w kolorze czarnym.

Na uwagę zasługuje również jakość szwów na opasce.

Ważną kwestią jest jakość dźwięku podróbek i oryginału. Oryginał ma wyraźniejszy dźwięk, bas nie jest rozmazany i brzmi dość głęboko. Fałszywy dźwięk jest wyraźnie inny, brakuje mu szczegółów, instrumenty zlewają się ze sobą i dają niepełny obraz w porównaniu z oryginałem.